Konkurs fotograficzny

Z okazji zbliżającej się wiosny

Samorząd Uczniowski organizuje

KONKURS FOTOGRAFICZNY

,,Przebudzenie wiosny’’

Cele konkursu:

1. Upowszechnianie i popularyzacja fotografii wśród uczniów.
  2. Kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności swojego regionu.
  3. Utrwalenie ciekawych miejsc i walorów przyrodniczych Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Założenia konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. J. Dąbrowskiego w Zrębicach.
  2. Informacje o konkursie publikowane są na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach dziennika elektronicznego – mantica.
  3. Kategorie wiekowe:
  • klasy I-III
  • klasy IV-VI
  • klasy VII-VIII

Warunki konkursu:

1. Udział w konkursie jest całkowicie dobrowolny.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zdjęć ukazujących oznaki wiosny na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
  3. Fotografie powinny być zapisane w formacie cyfrowym. Nie dopuszcza się jakichkolwiek zmian i obróbki zdjęć.
  4. Zdjęcia należy dostarczyć:
  • drogą elektroniczną na: spzrebice@gmail.com(Każde zdjęcie opisane: imię i nazwisko wykonawcy, klasa, tytuł zdjęcia, każde zdjęcie należy przesyłać w oddzielnych załącznikach z dopiskiem Przebudzenie wiosny.)
  • drogą elektroniczną na platformę edukacyjną Microsoft Teams do Pani Agnieszki Łukaszewicz, Pana Wojciecha Kuci lub Pani Anny Miszczyk (Każde zdjęcie opisane: imię i nazwisko wykonawcy, klasa, tytuł zdjęcia, każde zdjęcie należy przesyłać w oddzielnych załącznikach z dopiskiem Przebudzenie wiosny.)
  1. Każdy uczestnik może zaprezentować dwa zdjęcia.
  2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa na wykorzystanie prac w publikacjach i prezentowania na wystawach.
  3. Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatorów swoich danych osobowych.
  4. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie złożone na konkurs zostały wykonane osobiście.
  5. Prace nie mogą narażać niczyjej godności i ogólnie przyjętych zasad moralnych, nie mogą ośmieszać, zawierać treści obraźliwych i wulgarnych.
  6. Prace po prezentacji przechodzą na własność organizatora.

Ocena prac konkursowych

1. Jury konkursu dokona oceny prac pod względem czytelności zdjęć, artystycznym i tematycznym.
  2. Wyróżnione zostaną trzy prace konkursowe w każdej kategorii. Dopuszcza się dodatkowe wyróżnienia prac.
  3. Wszyscy laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

TERMINY: Prace prosimy wysyłać do dnia 9 kwietnia 2021 r.

Agnieszka Łukaszewicz

Wojciech Kucia