20
NOV
2019

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

Od  2011 roku nasza szkoła jest członkiem Klubu Szkół UNICEF.

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem  organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

    20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.               W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To  niezwykle ważne święto.

Wszyscy uczniowie, a także nauczyciele ubrali się na niebiesko – łącząc się tym samym z setkami tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy zaangażowali się w globalną akcję UNICEF.

Niech nasz ubiór będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Koordynator szkolny Unicef  :   Anna Zarzycka- Tomalska