29
MAR
2019

X Gminny Konkurs Matematyczny ,,Zostań mistrzem matematyki”

W piątek 29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zrębicach odbył się już po raz dziesiąty Gminny  Konkurs Matematyczny pod tytułem : „Zostań mistrzem matematyki”.

Jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Olsztyn, Pan Tomasz Kucharski.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas szóstych i siódmych z terenu gminy Olsztyn, którzy prezentowali swoją wiedzę i umiejętności indywidualne oraz drużynowe. Na konkurs przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach z Panią Elżbietą Rutkowską, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie z Panią Agnieszką Tomalską – Ladra oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turowie z Panią Anną Kamosińską. Udział w konkursie wzięli również uczniowie naszej szkoły. Łącznie było 12 uczestników.

Hasło tegorocznego jubileuszowego konkursu brzmiało: „Matematyka jest królową nauk”. Najpierw słowa powitania do wszystkich uczestników skierowali –  Pan Dyrektor Grzegorz Trąbski oraz uczennica naszej szkoły Weronika Piertuszewska, po czym  przystąpiliśmy do rozgrzewki. Zadania w tej części nawiązywały do symboliki liczby 10. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu składającego się  z 16 zadań. Następnie odbyły się rozgrywki drużynowe. Motywem przewodnim tej części konkursu była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W odpowiedni nastrój wprowadziła wszystkich gości piosenka „Kocham Cię, Polsko!” oraz jej matematyczna wersja „Kocham Cię, Matmo!” w wykonaniu uczennicy Aleksandry Tomzik. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując zadania na czas. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej z Turowa oraz drużyna Szkoły Podstawowej ze Zrębic, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Kusiąt oraz Szkoła Podstawowa z Olsztyna.

Wyniki konkursu w klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

I miejsce – Dominik Orlikowski – Szkoła Podstawowa w Zrębicach

II miejsce – Aleksandra Krawczyk oraz Szymon Pluta –  Szkoła Podstawowa w Olsztynie

III miejsce –Mateusz Czajkowski, Samuel Dyński oraz Wojciech Flekiewicz  – Szkoła Podstawowa w Kusiętach.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zrębicach oraz Wójt Gminy Olsztyn – Pan Tomasz Kucharski. Natomiast Gmina Żarki przekazała uczestnikom bilety wstępu do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznych matematycznych zmaganiach oraz nauczycielom, którzy dołożyli wszelkich starań w przygotowanie do konkursu swoich podopiecznych.                Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i realizacji konkursu; szczególnie moim koleżankom – Ewelinie Ceglarek, Marii Magierze, Agnieszce Łukaszewicz i Annie Miszczyk, a także pracownikom obsługi.

Wszystkim dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy za rok!

Opracowała: Małgorzata Pierzchała