SEP

Akademia z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej

“Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości!- Jan Paweł II
18 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Zrębicach uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Swoim występem przypomnieli rocznicę wkroczenia wojsk ZSRR (17 września 1939r.) w granice Polski. W montażu muzyczno-słownym klasy: 7 i 8 przypomniały najważniejsze wydarzenia z całego okresu II wojny światowej. Wzruszające filmy, wiersze i piosenki poprowadziły słuchaczy w najsmutniejsze wydarzenia XX wieku. Celem akademii było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych, ale i bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów. Nauczyciele: Anna Zarzycka-Tomalska, Monika Hobot pragnęły by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej. Oddając hołd uczniowie przyrzekali, że będą czcili pamięć poległych otaczając szacunkiem ofiary wojny i nigdy nie zapomną o naszej narodowej przeszłości.

Oprac. Anna Zarzycka-Tomalska