NOV

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyroda na liściu malowana”

Dnia 3 listopada 2022 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w pięknym konkursie plastycznym „Przyroda na liściu malowana”. Odbywa się on cyklicznie od  ośmiu lat w Częstochowie.   Nosi rangę Powiatowego Konkursu Plastycznego. Patronat nad konkursem objął  Prezydent Miasta  Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a partnerstwa podjął się RODN ”WOM”. Celem tego konkursu jest rozwijanie wyobraźni, wrażliwości, aktywności twórczej i kreatywności w wyrażaniu własnych uczuć przez sztukę.   Do  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Częstochowie pojechały wyjątkowe dziewczyny, niezwykle uzdolnione plastycznie. Były to: Natalia Michalik, Nikola Tomzik, Lena Caban  i Weronika Rosak. Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w dwóch kategoriach: I-IV i V-VIII. Podkreślić należy, iż w konkursie wzięło udział 79 uczestników. Wielkie gratulacje dla Was Dziewczyny!!!   Natalia Michalik zajęła w tym konkursie III miejsce w kategorii klas I-IV, a Nikola Tomzik  otrzymała wyróżnienie. Malowanie obrazu na zasuszonym liściu to niełatwe zadanie. Nasze uczennice poradziły sobie bez problemu. Ich prace były twórcze i niezwykle ciekawe pod względem wartości plastycznych i estetycznych. Brawo dla Was.

Mariola Magiera