NOV

Audycja muzyczna “Polskie tańce narodowe”

„Polskie tańce narodowe” to tytuł kolejnej audycji muzycznej, która  odbyła się w naszej szkole 3 listopada 2022 roku. Dowiedzieliśmy się, że wyróżnia się pięć tańców o charakterze narodowym, jest to: polonez, krakowiak, mazur, oberek i kujawiak. Poznaliśmy ciekawą historię poloneza, a nasi uczniowie zatańczyli w rytm muzyki Franciszka Karpińskiego. Piękne stroje i muzyka z opery „Straszny Dwór” przybliżyły nam kolejny taniec – mazur. Następnie odbyła się prezentacja strojów i zobaczyliśmy m.in. szlachecki kontusz. Dzieci miały wiele radości podczas zabawy w rytmie krakowiaka i dowiedziały się do czego służą kółeczka przy krakowskim męskim pasie. Na zakończenie tancerze przedstawili kujawiaka i zaprezentowali się w szybkim oberku.

Beata Florczyk