OCT

Uczniowie z klas I-III na szkolnej wycieczce

Żarki to miejscowość położona 18 km od naszej szkoły. Właśnie tam znajdują się atrakcje, które postanowiliśmy poznać. 19 października  podczas szkolnej wycieczki zwiedziliśmy: Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł, Manufakturę Słodyczy „Hokus Pokuss” oraz Wehikuł Czasu Na Jurajskim Szlaku.  Muzeum mieści się w blisko 100-letnim, zabytkowym młynie elektrycznym, który został odrestaurowany. Wystawa jest nowoczesna – multimedialna i interaktywna. Przewodnik ciekawie opowiadał o dawnych zawodach i przedmiotach, które dzisiaj pozostają już tylko w pamięci starszych ludzi. W Manufakturze Słodyczy nasi uczniowie mogli obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze płynny, aż po wyrabianie masy cukrowej. Następnie każdy mógł własnoręcznie uformować swojego lizaka. Ciekawym dla nas miejscem był Wehikuł Czasu. To właśnie tam dzieci mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas wykonywania ludzika z trocin. Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali instrukcji. Najpierw wsypywali nasiona trawy, a następnie wypełniali trocinami i umiejętnie doklejali oczy, i dorysowywali pisakami poszczególne elementy twarzy. Ciekawostką dla wszystkich była informacja, że nasze ekologiczne zabawki zmienią się nie do poznania. Domyślacie się w jaki sposób? Niech to będzie niespodzianką dla naszych kolegów i koleżanek.

Wycieczka była dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, a nasi uczniowie z klas I-III będą miło wspominać ten wyjazd.

Beata Florczyk