08
JUN
2022

Wyróżnienie w konkursie literackim

Kolejny sukces naszej uczennicy!

31 maja 2022 r. rozstrzygnięto POWIATOWY KONKURS LITERACKI NA OPOWIADANIE Z OPISEM PRZEŻYĆ WEWNĘTRZNYCH-NA PODSTAWIE WYBRANEJ BALLADY ADAMA MICKIEWICZA.

Konkurs zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. G. Piramowicza w Kłomnicach. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie opowiadania z opisem przeżyć wewnętrznych na podstawie wybranej ballady A. Mickiewicza (klasy IV-VI- ballada „Pani Twardowska” lub Powrót taty”; klasy VII-VIII- „Świteź”, “Świtezianka” lub „Lilije”)

Uczeń redagował opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych w 1.osobie, z punktu widzenia dowolnego bohatera ballady. Śpieszymy poinformować, że uczennica kl. VIII Gabrysia Osowiecka zdobyła w konkursie WYRÓŻNIENIE. Opiekunem merytorycznym Gabrysi była Pani Monika Hobot.

Gabrysi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym razem w szkole średniej!

                                                                                            Oprac. Monika Hobot