14
JUN
2022

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. To święto powinno być szczególnie ważne nie tylko dla pszczelarzy, ale również dla każdego z nas. Pszczoły to niezwykle pracowite owady. Nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin.  Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pszczół  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z niezwykła osobą – Panem Janem Lamchem – Prezesem Okręgowego Związku Pszczelarzy w Złotym Potoku, który z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o życiu pszczół i pracy pszczelarza. W czasie spotkania uczniowie mogli spróbować prawdziwego miodu z pasieki Pana Jana. Degustacja okazała się niezwykle przyjemnym punktem szkolnej uroczystości.

 Anna Miszczyk