16
MAY
2022

Wyniki II Szkolnego Konkursu Historycznego

Wyniki  II  Szkolnego Konkursu Historycznego

„231. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”

„Witaj maj, trzeci maj, Dla Polaków błogi raj”

Konkurs odbył się  6 maja 2022 roku. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu historycznego. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy o pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz kształcenie świadomości narodowej.   Do testu przystąpiło 17 uczestników z klas 5-8 Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Organizatorem konkursu była Anna Zarzycka-Tomalska – nauczyciel historii. W skład komisji oceniającej wchodzili nauczyciel historii – mgr Anna Zarzycka-Tomalska oraz nauczyciel języka polskiego – mgr Monika Hobot.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klasy 5-6

I miejsce:   Filip Kotas klasa 6

II miejsce: Małgorzata Dróżdż klasa 6

II miejsce:  Ewa Łapa klasa 6

III miejsce: Lena Ceglarz klasa 5

 

Kategoria klasy 7-8

I miejsce: Karolina Pietruszewska klasa 8

II miejsce: Weronika Rosak klasa 7

III miejsce: Mateusz Chorążewski klasa 7

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów historycznych.

Opracowała: Anna Zarzycka-Tomalska