31
MAY
2022

Wycieczka do Złotego Potoku

W dniu 30 maja uczniowie kl. IV wzięli udział w wycieczce do Złotego Potoku.

Pierwszym jej punktem była wizyta w nadleśnictwie, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne, prowadzone przez Panią Katarzynę Szostak, dotyczące zwierząt żyjących w lesie. Po nich uczniowie zmierzyli się z zadaniami. Rozpoznawali tropy, uzupełniali powiedzenia nawiązujące do cech niektórych zwierząt. Następnie odwiedzili Izbę Leśną, w której podziwiali eksponaty leśnych zwierząt i ptaków. Rozpoznawali również ich nazwy po charakterystycznych odgłosach. Na koniec wszyscy otrzymali upominki – drewniane linijki.

Po wizycie w nadleśnictwie uczestnicy wycieczki udali się do zabytkowego Dworku Zygmunta Krasińskiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Wśród eksponatów mogli zobaczyć pierwsze wydania niektórych utworów poety, rodzinne portrety oraz pianino, wybrane przez Fryderyka Chopina dla  muzy Zygmunta – Delfiny Potockiej. W muzeum uczniowie zobaczyli również wystawę poświęconą walkom, jakie toczyły się na terenie Złotego Potoku i okolic w czasie drugiej wojny światowej.

Po zwiedzaniu wszyscy udali się na zasłużony posiłek – smaczną pizzę.

Anna Miszczyk