06
DEC
2021

Sukces Małgorzaty Dróżdż

W Szkole Podstawowej nr 38 im. Ludwika Zamenhofa w Częstochowie w listopadzie 2021r. zorganizowano II edycję Powiatowego Konkursu Plastyczno- Poetyckiego „ Mój przyjaciel pies”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczo- wychowawczych z powiatu częstochowskiego. Prace oceniono w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej. Uczestnicy tworzyli wierszowaną bajkę, w której poruszali problem bezdomności psów, braku odpowiedzialności właścicieli zwierząt. Do konkursu poetyckiego przystąpiło 37 uczniów z 21 placówek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lenka Caban, z klasy V oraz Małgosia Dróżdż z klasy VI. Śpieszymy donieść, że Małgosia zajęła III miejsce! Serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do zaangażowania w kolejnych konkursach.

                                                                                                  Oprac. Monika Hobot