DEC

Akcja dokarmiania ptaków zimą

Zima to niezwykle trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Niska temperatura i opady śniegu sprawiają, że jest im dużo trudniej znaleźć odpowiednią ilość pożywienia. Aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny, zimowy czas, Szkolne koło LOP już w listopadzie ogłosiło zbiórkę karmy dla ptaków.

14 grudnia 2021r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Służby Leśnej- panią Katarzyną Szostak z Nadleśnictwa w Złotym Potoku, która podarowała nam pięknie wykonane drewniane karmniki i specjalnie przygotowaną karmę. W czasie spotkania uczniowie poznawali różne gatunki ptaków, które mogą spotkać zimą w swoich karmnikach. Dowiedzieli się jakie są zasady właściwego ich dokarmiania oraz jaki rodzaj pokarmu powinien znaleźć się w karmniku (m.in.: ziarna zbóż, słonecznika, pestki dyni itp.). Na koniec mogli posłuchać odgłosów wydawanych przez ptaki. Po spotkaniu, uczniowie wspólnie z nauczycielem przyrody zawiesili karmniki na drzewach wokół szkoły.

Anna Miszczyk