28
SEP
2021

Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła

We wtorek 28 września uczniowie 2 i 3 klasy uczestniczyli w projekcie Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, którego prezentacja odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kusiętach. Projekt realizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki. Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Dzieci mogły skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw, takich jak kompletowanie plecaka turystycznego, testowanie sprzętu rekreacyjnego, kompletowanie apteczki turystycznej czy nauka korzystania z kompasu.

Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem przygotowanych atrakcji. Szczególnie podobał się dzieciom  humanoidalny robot, z którym mogły się przywitać oraz porozmawiać.