24
JUN
2021

Sukcesy naszych uczniów!

Rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych, a jednak nasza szkoła może się pochwalić osiągnięciami zdolnych i pracowitych uczniów. Śpieszymy donieść, że uczennica klasy IV- Amelia Nowicka zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „ Zdolni w zdalnej szkole” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Małgorzata Dróżdż z klasy V została laureatką dwóch konkursów o zasięgu powiatowym ( I Powiatowy Konkurs Poetycki „ Dla Matki Ziemi”- III miejsce, I Powiatowy Konkurs Historyczno- Literacki „ Witaj Majowa Jutrzenko”- I miejsce) oraz zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literacko- Historycznym „ O mowo polska, Ty ziele rodzime”. Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 czerwca 2021 r. w Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II w Częstochowie. Lenka Caban z klasy IV zajęła III miejsce w Regionalnym Konkursie „ Legendy Jury” organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Blanka Stępień z klasy VI otrzymała wyróżnienie w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji św. Jana Pawła II. Mateusz Chorążewski- uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Historyczno – Literackim „ Witaj Majowa Jutrzenko” w kategorii literackiej. Wymienionych wyżej uczniów przygotowała Pani Monika Hobot. W tym samym konkursie, w kategorii multimedialnej zostali uhonorowani także inni uczniowie naszej szkoły: Weronika Rosak z klasy VI zajęła  III miejsce, Julia Caban z klasy VIII zajęła III miejsce, wyróżnienia otrzymali chłopcy z klasy VI- Paweł Nocuń oraz Karol Trąbski. Małgosia Dróżdż, uczennica klasy V zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie  „ Książka kucharska- smacznie i zdrowo”. II miejsce w tym samym konkursie zajęła Lenka Michoń z klasy IV. Wyżej wymienionych uczniów przygotowała Pani Anna Zarzycka- Tomalska.

Laureatkom i laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                   Oprac. Monika Hobot