17
MAY
2021

Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego

„230. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”

„Witaj maj, trzeci maj,

Dla Polaków błogi raj”

Przedmiotem Konkursu było rozwiązywanie testu historycznego on-line. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy historycznej o pierwszej konstytucji w Europie i drugiej na świecie oraz promowanie walorów edukacyjnych, pielęgnowania tradycji patriotycznych oraz kształcenia świadomości narodowej.  Konkurs odbył się  7 maja 2021 roku na platformie Microsoft Teams  on-line na Testportalu w trzech zespołach konkursowych. Do testu przystąpiło 15 uczestników z klas 6-8 Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach. Organizatorem konkursu była Anna Zarzycka-Tomalska nauczyciel historii. W skład komisji oceniającej wchodzili nauczyciel historii  mgr Anna Zarzycka-Tomalska oraz nauczyciel języka polskiego  mgr Monika Hobot.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce Karolina Pietruszewska klasa 7

II miejsce Weronika Rosak klasa 6

III miejsce Jakub Nowicki klasa 8

 

Wyróżnienia : Karol Trąbski klasa 6

                         Julia Caban klasa 8

                         Kuba Zalas klasa 8

 

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów historycznych.

Opracowała: Anna Zarzycka-Tomalska