MAY

Światowy Dzień Języka Angielskiego

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Języka Angielskiego. Jest to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego funkcją jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową i kulturową w tej organizacji.

Dzień ten został ustanowiony dla uczczenia historii i bogactwa kultury lingwistycznej języka Szekspira. Jest to również termin uznawany za dzień urodziny i śmierć autora „Romea i Julii” czy „Makbeta”.

Z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone okolicznościowe zajęcia języka angielskiego. Na lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest znajomość tego języka (według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób). Mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina – dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.

Poza tym uczniowie próbowali swoich sił poprawnie i płynnie czytając angielskie łamańce – „Tongue Twisters”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Angielskiego został ogłoszony konkurs na projekt dotyczący Wielkiej Brytanii. A oto jego wyniki:

I miejsce: Kuba Baltyn (klasa II)

II miejsce: Nadia Kasińska (klasa II)

Dominik Kulpecki (klasa II)

III miejsce: Mateusz Chorążewski (klasa VI)

Wyróżnienie: Wiktoria Dróżdż (klasa VII)

Maja Zielińska (klasa VII)

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie!

Agnieszka Łukaszewicz

Nauczyciel języka angielskiego