07
APR
2021

Sukcesy naszych uczennic

Mimo pandemii nie próżnujemy!

Sytuacja z jaką przez ostatnie miesiące mierzy się polska szkoła jest bardzo trudna. Okazuje się jednak, że w tym „ dziwnym” czasie można odnaleźć pomysł na siebie, wykazać się chęcią i dodatkowym zaangażowaniem. W wirtualnej przestrzeni niewiele jest możliwości, by osiągać sukcesy, a jednak naszym uczennicom się to udaje!

W grudniu 2020r. Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Dąbrowie Zielonej organizowała I Powiatowy Konkurs Poetycki pt.: „Dla naszej Matki- Ziemi.” W konkursie brało udział bardzo wiele szkół z powiatu częstochowskiego. Zadanie ucznia polegało na napisaniu wiersza o tematyce proekologicznej.  Uczennica naszej szkoły, Małgorzata Dróżdż z klasy V zajęła miejsce na podium, zdobywając III pozycję. Wiersz Małgosi musiał zrobić wrażenie, tym bardziej, że jest ona dopiero na początku swojej drogi edukacyjnej. Małgosi wróżymy wielką karierę w dziedzinie literatury i serdecznie gratulujemy sukcesu, licząc na to, że nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa.

Kolejną uczennicą zasługującą na szczególne wyróżnienie i pochwałę jest Amelia Nowicka z klasy IV. Amelka wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym z elementami grafiki komputerowej „Zdolni w zdalnej szkole – jeden dzień online ucznia” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera, pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury w Częstochowie, Kuratorium Oświaty w Katowicach. Celem konkursu było: motywowanie uczniów do twórczych działań; mobilizowanie uczniów do pracy nad rozwojem i doskonaleniem kompetencji językowych; wzmacnianie prawidłowego funkcjonowania osobistego i społecznego ucznia poprzez twórcze wyrażanie emocji związanych z sytuacją izolacji od środowiska szkolnego /sytuacja nauczania zdalnego/. Zadaniem ucznia było stworzyć kartkę z pamiętnika w wersji elektronicznej, o tym, jak wygląda z jego perspektywy praca zdalna, a następnie stworzyć do opisu obraz wykonany dowolną techniką. Jest nam niezmiernie miło, że możemy ogłosić, iż Amelka zajęła w Wojewódzkim Konkursie Literackim II miejsce. Ogłoszenie wyników nastąpiło 31 marca 2021 r. To niezwykłe i wielkie osiągnięcie, zważywszy, że w konkursie brali udział uczniowie z całego województwa śląskiego, a Amelka jest dopiero na początku swojej przygody z literaturą! Amelce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  Nagrodzone uczennice przygotowywały się do konkursów pod kierunkiem pani Moniki Hobot.

Przed nami, w niedalekiej perspektywie,  kolejny konkurs – tym razem V Wojewódzki Konkurs Poezji Jana Pawła II, do którego przygotowują się: Małgosia Dróżdż z kl. V i Blanka Stępień z kl. VI. Trzymamy kciuki za dziewczyny i wierzymy w ich możliwości.

Oprac. Monika Hobot

matkaziemia_drozdz

Pamiętnik. Amelia Nowicka.

Rys. na konkurs_Amelia Nowicka