25
SEP
2019

„Polowanie na Smoka” w Zrębicach

 Siedem wspaniałych uczennic naszej szkoły: Blanka Stępień, Weronika Rosak , Anna Wojtasik, Gabriela Pająk, Karolina Strączyńska, Wiktoria Wojtasik i Nicole Kozieł wzięło  udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Polowanie na Smoka” dla dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie.

Koordynatorem i opiekunem akcji charytatywnej w szkole była mgr Anna Zarzycka- Tomalska.

Dziewczynki stworzyły piękne wizerunki smoków wedle swoich pomysłów, które mogliśmy podziwiać 25 września 2019 roku na wernisażu w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Przygotowano ponad 200 smoków, 100 wizerunków można było oglądać do 6 października 2019 roku w  Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Nasze Smoki prezentowały się obok prac znanych artystów, sportowców, piosenkarzy, kabareciarzy, dziennikarzy takich jak: Zygmunt „Muniek” Staszczyk, Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Matyjaszczyk, Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Tomasz Sętowski, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Paweł Sętowski, Elżbieta Jarosik, Piotr Michnikowski, Krzysztof Hołowczyc. Był również Smok Siatkarzy z KS Norwid Częstochowa oraz Gminy Olsztyn „Smok Jury”. Smoki otrzymano z całej Polski i świata. Smoki rysowane, malowane, rzeźbione trafią na finałową aukcję listopadową, stacjonarną
i internetową. Dochód ze sprzedaży prac wesprze Hospicjum Dziecięce w Częstochowie. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Łukasz Zyska.

Składamy podziękowanie dla pani Elżbiety Psiuk z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie za zaproszenie do udziału w akcji.

Opracowanie: Anna Zarzycka-Tomalska